Добро пожаловать в клуб Перегон 18!

Запрацював закон про крафтових виробників міцного алкоголю
Коментарів: 0
Перегляди: 580

Запрацював закон про крафтових виробників міцного алкоголю

23 листопада набув чинності ухвалений парламентом наприкінці червня закон, що легалізує роботу крафтових виробників міцних напоїв – наливок, бренді тощо.

Закон, що набрав чинності 23 листопада, спрощує умови отримання ліцензій і дозвільних документів виробниками крафтового міцного алкоголю. Малим виробникам замість складних атестацій потрібно тільки підготувати декларації відповідності матеріально-технічної бази та надати документи до Держпродспоживслужби. Окрім того, встановлено вартість отримання дозвільних документів на виробництво спиртового дистиляту й алкогольних напоїв:

- ліцензія на виробництво спиртового дистиляту – 780 грн;
- ліцензія на виробництво алкогольних напоїв – 780 грн;
- ліцензія на оптову торгівлю алкогольними напоями – 30 тис. грн на рік (замість 500 тис. грн) або ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями – 8 тис. грн на рік на кожен РРО.

Також у законі прописані штрафні санкції: за порушення законодавства, зокрема неподання чи несвоєчасного подання звіту, штраф становитиме 1020 грн; за реалізацію понад 10 тис. дкл дистилятів протягом року – 200% вартості реалізованої продукції, але не менше ніж 17 тис. грн.

Також важливою подією експерти називають введення в дію закону про географічні назви спиртних напоїв, що розмежував поняття «спиртний напій» і «спиртовий дистилят» і дає можливість визначити 44 категорії спиртних напоїв відповідно до європейського законодавства.