Сто сорок рецептів приготування самогону: Процеси, апарати, очищення...
Самогон – традиційний міцний напій. Починаючи з XV століття, він набув широкого поширення та по праву вважається унікальним напоєм.
Оригінальність та різноманітність рецептів, широкий діапазон смакових якостей готового самогону вигідно відрізняють його від зарубіжних «побратимів»: шотландського та американського віскі, англійської бренді та грузинської чачі.
Самогоноваріння має багату історію.
Пропоновані тут рецепти отримання самогонів та горілок століттями вдосконалювалися в сім'ях винокурів, які як найбільшу цінність передавали свої «фірмові» секрети з покоління у покоління.
Примітно, що аж до 70-х років минулого століття головним принципом винокурів або, за нинішнім, самогонників було — гнати якнайповільніше, використовуючи для перегонки трохи більше 45% обсягу наявної браги.
Перш ніж розпочати приготування самогону, слід усвідомити, що не будь-який простий самогон підходить для виробництва тонких високоякісних самогонок.
Наприклад, самогон одноразовий перегонки з цукрових буряків і вичавків зовсім не годиться для цих цілей, зате він краще за багатьох інших підходить для простих, гострих і різких напоїв.
Самогон із пшениці або іншого зерна широко застосовується для приготування будь-яких міцних напоїв найвищої якості. При відповідній обробці самогон із плодів та ягід наближається до цієї категорії також годиться для якісних напоїв. Що стосується самогону з картоплі, то за своїми якостями він займає проміжне місце.
Приготування самогону з крохмальної сировини включає такі основні етапи: